Jsme skupina lidí, kteří se po návratu z cest a studií usadili v rodném Frenštátsku a rozhodli se, že jednou z věcí, které chtějí ve svém životě dělat, je zlepšování svého okolí.

Řídíme se heslem „think globally, act locally“ (mysli globálně, jednej lokálně). Nechceme změnit celý svět, ale raději drobnými krůčky zlepšovat své okolí. Věříme totiž, že když takhle bude myslet každý, tak to planetě pomůže nejvíce.

Snažíme se toho dosáhnout různými kroky. První z nich byl ten nejviditelnější – úklidy. V roce 2020 jsme začali pořádáním úklidových akcí, na kterých se mohou setkat další lidé se zájmem o své okolí a společnými silami zase o trochu zkrášlit naše Frenštátsko.

Množství našich aktivit se však postupně zvyšuje podle toho, s jakými plány přicházejí členové. Od roku 2021 tak sadíme stromy a snažíme se o osvětu v možnostech třídění odpadu, v roce 2022 jsme zase díky nově získané „Spolkovně“ začali s pořádáním společenských aktivit – workshopů, přednášek a dalších akcí.

Díky spolupráci s městem Frenštát můžeme rozvíjet naše aktivity v naší Spolkovně (podkroví nad Bistrem Stars Hollow, kde pořádáme spolkové akce, workshopy a jiné) a spolkové zahradě (ze které chceme časem vytvořit miniparčík uprostřed města).

Více informací o jednotlivých aktivitách naleznete na stránce „Naše činnost„.