Ve spolupráci s Ukliďme Česko, Technickými službami města Frenštát pod Radhoštěm a dalšími institucemi pořádá Okrašlovací spolek Kyčera už čtvrtý ročník úklidové akce Frenštátská výzva.


Termín letošní výzvy: sobota 6. dubna 2024

Po území Frenštátu bude ráno (cca od 9. hodiny) umístěno 5 pytlomatů, kde budou kromě plakátku a mapky k dispozici velké černé pytle na odpad. Každý z vás má možnost uklidit libovolné místo ve Frenštátě. Může to klidně být být pouze pár odpadků z okolí vašeho bydliště. Nebo se domluvíte s kamarádem a uklidíte celé sídliště.


Důležité odkazy

Stránka Frenštátské výzvy na portálu UklidmeCesko.cz

Událost na Facebooku

Mapa pytlomatů na Mapoticu


Fotosoutěž

V rámci fotosoutěže nám můžete poslat zajímavé fotky uklízených lokalit, vaše snímky s pytli či pytlomaty, kuriozity, na které jste narazili, nebo například obrázky uklízených míst „před a po“. Budeme rádi za každou zajímavost z vašich úklidů.

Každý, kdo nejpozději do soboty 13. dubna zašle své fotky prostřednictvím zprávy na spolkový Facebook účet či e-mailovou adresu oskycera@email.cz bude zařazen do slosování o ceny věnované městem Frenštát pod Radhoštěm.

V losování bude každý účastník jen jednou, ale zajímavých fotek nám můžete poslat, kolik chcete. Jako bonus totiž vybereme nejzajímavější úklidovou fotku, jejíž autor obdrží dárek věnovaný Okrašlovacím spolkem Kyčera.

Pozn.: Zasláním fotky souhlasíte s jejím následným zveřejněním na sociálních sítích a webových stránkách spolku. Pokud máte zájem o nálepku pro účastníky akce, ale nechcete se zúčastnit soutěže o ceny, napište to v textu zprávy s fotkou“.

Koláže z fotografií od účastníků minulých ročníků


Nejčastěji kladené otázky (FAQ)

➡️ K pytlomatům to mám daleko
Pokud jste z některé okrajové části Frenštátu a chcete se zapojit, tak budeme moc rádi. Když se nám ozvete na FB, mailu nebo telefonu, tak vám v pátek před akcí přivezeme pytle a domluvíme se spolu, kde nám je pak necháte k odvezení.

➡️ Kam můžu vyhodit sesbírané odpadky?
U dvou pytlomatů („Školská čtvrť + Rožnovská“ a „Můstky + Horečky“) budou nachystané velkoobjemové kontejnery. Pytel můžete hodit buď do nich, nebo odložit k libovolnému pytlomatu, odkud jej budeme do kontejnerů postupně svážet.

➡️ Co když v pytlomatu dojdou pytle?
Pytle budeme v průběhu dne pravidelně doplňovat. Pokud by se stalo, že tam žádný nenajdete, tak brnkněte nebo napište Adamovi (605 345 023) a někdo z nás tam obratem dojede a pytle doplní.

➡️ V den akce nemůžu, ale chci pomoct
Dva pytlomaty umístěné u kontejnerů necháme v jejich lokalitách až do neděle, takže se můžete zapojit v průběhu celého víkendu.

➡️ Jsou k dispozici i rukavice?
Máme k dispozici i rukavice, které letos umístíme přímo k pytlomatům.

Pokud byste měli jakékoliv další dotazy, tak se můžete ptát na Facebooku, na spolkovém mailu oskycera@email.cz, nebo na výše zmíněných telefonních číslech. K dispozici budeme v průběhu celé akce.


Tož pojďme na to! Přijměme Frenštátskou výzvu a ukliďme naše město.

Děkujeme spolku Ukliďme Česko za poskytnutí pytlů pro úklid a záštitu celorepublikové akce.