Ve spolupráci s Ukliďme Česko, Městským kulturním střediskem Frenštát, CVČ Astra a dalšími institucemi pořádá Okrašlovací spolek Kyčera uklízecí Frenštátskou výzvu.

Heslo naší akce zní „Ukliďme Frenštát každý zvlášť, ale přesto společně.

Po území Frenštátu bude ráno umístěno 6 pytlomatů, kde budou kromě plakátku a mapky k dispozici velké černé pytle. Každý z vás má možnost uklidit libovolné místo ve Frenštátě. Může to být pouze okolí vašeho bydliště. Nebo se domluvíte s kamarádem a uklidíte celé sídliště. Milovníci přírody pak můžou uklidit koryto řeky nebo městské parky. Rodinka s kočárky může z pohodlí chodníků pak třeba uklidit přilehlé oblasti. Je tady tolik možností!

autor fotografií: Jakub Šenkeřík


Důležité odkazy

Stránka Frenštátské výzvy na portálu UklidmeCesko.cz

Událost na Facebooku

Tisková zpráva


Mapa pytlomatů

Odkaz na mapu


Fotosoutěž

V rámci fotosoutěže nám můžete poslat zajímavé fotky uklízených lokalit, vaše snímky s pytli či pytlomaty, kuriozity, na které jste narazili, nebo například obrázky uklízených míst „před a po“. Budeme rádi za každou zajímavost z vašich úklidů.

Každý, kdo nejpozději do soboty 3. dubna zašle své fotky prostřednictvím zprávy na spolkový Facebook účet či e-mailovou adresu oskycera@email.cz, obdrží jako drobnou odměnu a poděkování za účast tematickou nálepku „Uklízím Frenštát“ a bude zařazen do slosování o šest cen věnovaných městem Frenštát pod Radhoštěm. Konkrétně půjde o:

  • Čtyři dárkové tašky s drobnými dárky věnovanými Technickými službami a autokempem
  • Dvě celosezónní přenosné permanentky na frenštátský aquapark

V losování bude každý účastník jen jednou, ale zajímavých fotek nám můžete poslat, kolik chcete. Jako bonus totiž vybereme nejzajímavější úklidovou fotku, jejíž autor obdrží za odměnu tričko s motivem Okrašlovacího spolku Kyčera.

Pozn.: Zasláním fotky souhlasíte s jejím následným zveřejněním na sociálních sítích a webových stránkách spolku. Pokud máte zájem o nálepku pro účastníky akce, ale nechcete se zúčastnit soutěže o ceny, napište to v textu zprávy s fotkou“.

Koláže z fotografií od účastníků


Nejčastěji kladené otázky (FAQ)

➡️ Kam můžu vyhodit sesbírané odpadky?
U dvou pytlomatů („Školská čtvrť + Rožnovská“ a „Můstky + Horečky“) jsou nachystané velkoobjemové kontejnery. Pytel můžete hodit buď do nich, nebo odložit k libovolnému pytlomatu, odkud jej budeme do kontejnerů postupně svážet.

➡️ Co když v pytlomatu dojdou pytle?
U každého pytlomatu je 10 pytlů, které budeme v průběhu dne pravidelně doplňovat. Pokud by se stalo, že tam žádný nenajdete, tak brnkněte nebo napište Kubovi (739 937 152) a někdo z nás tam obratem dojede a pytle doplní.

➡️ Jsou k dispozici i rukavice?
Pořadatelé akce Ukliďme Česko letos nezasílali organizátorům úklidů rukavice, takže přímo u pytlomatů nebudou. Máme ale vlastní spolkové zásoby, takže kdybyste rukavice neměli a potřebovali, můžete zase brnknout Kubovi (739 937 152), případně Adamovi (605 345 023), a nějaké vám poskytneme.

Pokud byste měli jakékoliv další dotazy, tak se můžete ptát na Facebooku, na spolkovém mailu oskycera@email.cz, nebo na výše zmíněných telefonních číslech. K dispozici budeme v průběhu celé akce.


Z médií

Reportáž TV Beskyd: https://www.tvbeskyd.cz/frenstatsti-se-letos-zapoji-do-akce-uklidme-cesko-jinak/

Zpráva v Novojičínském Deníku: https://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/frenstatsti-chystaji-velkou-uklidovou-akci-20210320.html


Tož pojďme na to! Přijměme Frenštátskou výzvu a ukliďme naše město.

Několik obrázků z příprav:

Děkujeme spolku Ukliďme Česko za poskytnutí pytlů pro úklid a záštitu celorepublikové akce.