UPOZORNĚNÍ! Termín akce jsme kvůli počasí (pod sněhem moc odpadků neposbíráme 🙂 přesunuli na 30.4.

Ve spolupráci s Ukliďme Česko, Městským kulturním střediskem Frenštát, CVČ Astra a dalšími institucemi pořádá Okrašlovací spolek Kyčera uklízecí Frenštátskou výzvu.

Po území Frenštátu bude ráno umístěno 6 pytlomatů, kde budou kromě plakátku a mapky k dispozici velké černé pytle na směsný odpad a žluté pytle na plasty. Každý z vás má možnost uklidit libovolné místo ve Frenštátě. Může to být pouze okolí vašeho bydliště. Nebo se domluvíte s kamarádem a uklidíte celé sídliště. Milovníci přírody pak můžou uklidit koryto řeky nebo městské parky. Rodinka s kočárky může z pohodlí chodníků pak třeba uklidit přilehlé oblasti. Je tady tolik možností!

autor fotografií: Jakub Šenkeřík


Důležité odkazy

Stránka Frenštátské výzvy na portálu UklidmeCesko.cz

Událost na Facebooku


Mapa pytlomatů

Odkaz na mapu


Fotosoutěž

V rámci fotosoutěže nám můžete poslat zajímavé fotky uklízených lokalit, vaše snímky s pytli či pytlomaty, kuriozity, na které jste narazili, nebo například obrázky uklízených míst „před a po“. Budeme rádi za každou zajímavost z vašich úklidů.

Každý, kdo nejpozději do soboty 7. května zašle své fotky prostřednictvím zprávy na spolkový Facebook účet či e-mailovou adresu oskycera@email.cz, obdrží jako drobnou odměnu a poděkování za účast tematický perníček od paní Mikeskové (https://www.facebook.com/perniky/) a bude zařazen do slosování o ceny věnované městem Frenštát pod Radhoštěm. Konkrétně půjde o:

  • Dárkové tašky s drobnými dárky věnovanými Městem Frenštát pod Radhoštěm a Technickými službami
  • Volné vstupenky na zajímavé kulturní akce v našem městě – Horečky Frest 2022 či představení pro děti pořádaná Městským kulturním střediskem

V losování bude každý účastník jen jednou, ale zajímavých fotek nám můžete poslat, kolik chcete. Jako bonus totiž vybereme nejzajímavější úklidovou fotku, jejíž autor obdrží dárek věnovaný Okrašlovacím spolkem Kyčera.

Pozn.: Zasláním fotky souhlasíte s jejím následným zveřejněním na sociálních sítích a webových stránkách spolku. Pokud máte zájem o nálepku pro účastníky akce, ale nechcete se zúčastnit soutěže o ceny, napište to v textu zprávy s fotkou“.

Koláže z fotografií od účastníků minulého ročníku


Nejčastěji kladené otázky (FAQ)

➡️ Kam můžu vyhodit sesbírané odpadky?
U tří pytlomatů („Školská čtvrť + Rožnovská“, „Můstky + Horečky“ a „Dolní + Podkopčí, okolí Lubiny“) budou nachystané velkoobjemové kontejnery. Pytel můžete hodit buď do nich, nebo odložit k libovolnému pytlomatu, odkud jej budeme do kontejnerů postupně svážet.

➡️ Co když v pytlomatu dojdou pytle?
U každého pytlomatu je 10 černých a několik žlutých pytlů, které budeme v průběhu dne pravidelně doplňovat. Pokud by se stalo, že tam žádný nenajdete, tak brnkněte nebo napište Kubovi (739 937 152) a někdo z nás tam obratem dojede a pytle doplní.

➡️ Jsou k dispozici i rukavice?
Letos máme k dispozici i rukavice, takže kdybyste je neměli a potřebovali, můžete je odstat u kohokoliv v tričku našeho okrašlovacího spolku, případně zase brnknout Kubovi (739 937 152) nebo Adamovi (605 345 023), a nějaké vám poskytneme.

Pokud byste měli jakékoliv další dotazy, tak se můžete ptát na Facebooku, na spolkovém mailu oskycera@email.cz, nebo na výše zmíněných telefonních číslech. K dispozici budeme v průběhu celé akce.


Tož pojďme na to! Přijměme Frenštátskou výzvu a ukliďme naše město.

Děkujeme spolku Ukliďme Česko za poskytnutí pytlů pro úklid a záštitu celorepublikové akce.