Po krátké zimní přestávce jsme se v posledním měsíci naplno vrátili k plánování letošních jarních akcí. Co od nás můžete v dubnu a květnu očekávat? No málo toho není. 🙂

♻️ Naší hlavní dubnovou akcí bude další (už třetí) ročník „Frenštátské výzvy“, kterou pořádáme za pomoci frenštátských Technických služeb. V posledních letech se nám podařilo pouklízet mnohá místa, a zatímco někde jsou odpadky pořád problém, tak na jiných máme od té doby krásně čisto. 🙂 Tak se k nám pojďte přidat a pomozte nám zase trošku zkrášlit naše město. Informace budeme postupně zveřejňovat na webovkách spolku (https://oskycera.cz/frenstatska-vyzva-2023/) a FB události (https://www.facebook.com/events/6195158517197212/).

🌳 Náš spolek navázal další spolupráci s městem Frenštát pod Radhoštěm, a budeme se tak částečně podílet na realizaci náhradní výsadby za cyklostezku. Pro letošní jaro předběžně plánujeme výsadbu zhruba 20 stromů v lokalitě „Martinská čtvrť“. Předpokládaný termín výsadby je 22. dubna, ale definitivně jej potvrdíme podle počasí a dostupnosti sazenic.

👚 V květnu nás pak čeká jarní kyčerácký SWAP, který proběhne 12. až 13. května (pátek a sobota) v naší Spolkovně. Po úspěchu loňského podzimního SWAPu se moc těšíme na to, jaké zajímavé kousky se nám objeví tentokrát. 🙂

🥪 Patrně vůbec největší akcí, na které se budeme v příštích měsících podílet, je letošní jarní „Sousedský piknik“, který se bude konat v sobotu 20. května. Jsme moc rádi, že nás městské kulturní středisko oslovilo, a budeme se tak i letos moci podílet na organizování téhle krásné akce.

Kromě těchhle hlavních událostí nás čeká hned několik menších workshopů či přednášek v naší Spolkovně. O všech těchto akcích vás budeme zavčasu informovat.

Tož díky všem, kteří nám na našich akcích pomáhají zkrášlovat své okolí a šířit dobrou náladu ve společnosti. ❤️😊