Díky přínosné spolupráci s obcí Trojanovice a pozitivnímu přístupu vedení města Frenštát pod Radhoštěm se nám konečně podařilo sehnat dva skvělé prostory pro plánované společenské aktivity našeho spolku.

Spolkovna 💬 říkáme podkrovnímu prostoru nad Bistrem Stars Hollow (bývalé komunitní centrum Valhala), které jsme dostali do nájmu, a stane se středobodem všech našich spolkových aktivit (schůze, sešlosti, přípravy akcí). Do budoucna však také cowork centrem a prostorem pro pořádání nepřeberného množství našich aktivit pro veřejnost.Pro letošek plánujeme hlavně přednášky o našem okolí, cestování či osvětě v práci s odpady. K nim se přidají workshopy a tvořivé dílny pro děti, ze kterých bychom časem chtěli vytvořit pravidelný „kroužek“. Akcí bude celá řada a o všech se dozvíte z našich webovek i Facebooku.

Chata 🏡 je pojmenování pro dosud nevyužívanou starou rybářskou chatu u „Štěrbova rybníka“ v Trojanovicích, kterou nám obec svěřila do dlouhodobé péče. Tahle budova v nádherném prostředí beskydské přírody teď bude potřebovat mnoho dní dobrovolnických brigád, než ji dostaneme do „provozního“ stavu. Na tu práci se ale těšíme a až ji za rok či dva dokončíme, tak se z ní stane krásné místo pro pořádání workshopů a přednášek v přírodě.

Věříme, že oba tyto prostory nám pomůžou dále rozvíjet činnosti našeho spolku a přinesou mnoho fajn zážitků a potěšení lidem z našeho krásného Podbeskydí. 😊


P.S. První veřejná akce ve Spolkovně proběhne hned v lednu, kdy nám známý frenštátský dobrodruh a náš dobrý kamarád Silvestr Tkáč povypráví o svých zážitcích v Gambii. Více informací najdete na FB stránkách akce: https://www.facebook.com/events/930365017598863.