Jednou z našich nejdůležitějších činností je výsadba (a údržba) „estetické zeleně“ – alejí, hájků či solitérů, které pomohou utvářet a zkrášlovat krajinný ráz zajímavých lokalit našeho okolí. No a příští sobotu (23.10.) se právě na to zaměříme v Kunčicích pod Ondřejníkem.

Díky grantové podpoře Nadace Partnerství jsme pořídili dohromady 12 listnáčů, které zasadíme ve třech lokalitách Kunčic. Na dolním konci u kunčické čističky vytvoříme základ pro malinký sad – tři ořešáky a jednu třešeň. Na Holubjankách poblíž obecního chodníku zase vyroste solitér – dub, který jednou poslouží jako odpočinkové místo pro kolemjdoucí při cestě napříč obcí. Nejvíce stromů pak přibude u Žabáka, kde vysadíme šest olší doplněných o jeden dub, které společně pomůžou zlepšovat estetický přírodní ráz okolí dolní nádrže. Příští rok bychom ještě pro posezení u „našich“ stromů rádi vyrobili pár laviček, ale o tom zase někdy příště. 🙂

Informace o výsadbě jsme vložili taky na stránky „Sázíme budoucnost“: https://www.sazimebudoucnost.cz/akce/Kuncicke-listnace. No a pokud by se k nám někdo chtěl přidat, tak budeme rádi za každou pomocnou ruku. Sraz máme v 8:00 u kunčické čističky (https://mapy.cz/s/lolopahoze).