Také letos pořádají naši přátelé ze spolku Čisté Beskydy tradiční akci „Poděkuj horám“, při které se v den svátku sv. Václava (28. září) dobrovolníci vydají do hor, aby zde pomohli s úklidem všeho, co tam nepatří. Vůbec poprvé se k dalším dvanácti sběrným místům přidá také trojanovsko-frenštátské stanoviště v amfiteátru na Horečkách, o které se budou starat právě členové našeho okrašlovacího spolku.

Kdykoliv mezi 8. a 12. hodinu se tak můžete zastavit na náš informační stánek a vyzvednout si černé a žluté pytle, pracovní rukavice a mapky s doporučenými trasami pro úklid v okolí. K dispozici bude zdarma také káva, čaj a určitě i něco dobrého na chuť. Každého účastníka spolek Čisté Beskydy odmění malým dárkem, my pro vás zase máme nachystané naše samolepky „Uklízím Frenštát“.

Kromě našeho stánku, který bude také sběrným místem i infocentrem, pořádají organizátoři akce ve spolupráci s Městským kulturním střediskem ve Frenštátě pod Radhoštěm v areálu amfiteátru na Horečkách také doprovodný program pro děti, kde například v 9 hodin předvede krátké pásmo písní mezi dětmi oblíbená Míša Růžičková. Po celé dopoledne budou také probíhat zábavné interaktivní vzdělávací hry o drobné ceny zaměřené na správné nakládání s odpady.

Od 12:00 pak v areálu Na Pile na Ostravici proběhne jako poděkování účastníkům afterparty, která vyvrcholí koncertem kapely Buty.Více informacích najdete na stránkách https://cistebeskydy.cz/, FB událost pak na stránce https://www.facebook.com/events/3844152442351138/.

Budeme se na vás moc těšit. 🌳