Možná jste si už všimli, že na louce u bývalého rekreačního střediska Koksař vyrostlo sedmnáct mladých stromků. 🌳 Během druhé poloviny dubna zde totiž členové a přátelé našeho spolku vysadili „Alej pod Ráztokou“. Najdete zde čtrnáct lip (typických pro trojanovské aleje) doplněných o dva javory a jednu třešeň (těm, kdo by ji v budoucnu na prvního máje hledali, rovnou poradíme, že je to druhý strom odshora 👩‍❤️‍👨).

Chtěli bychom moc poděkovat jak Státnímu fondu životního prostředí za poskytnutí financí prostřednictvím dotační výzvy „Výsadba stromů“, tak obci Trojanovice za spolupráci a umožnění výsadby na obecních pozemcích. Největší dík patří paní místostarostce Ivaně Vrtalové za to, že nám od začátku do konce pomáhala s výběrem lokality, zapůjčením nástrojů, a dokonce nachystala pracantům svačinu, a taky kunčickému krajinnému architektovi Zdeňkovi Strnadlovi, který připravil plán výsadby a pomohl radami a odborným dohledem nad celou akcí.

P.S. Původně jsme chtěli na samotné sázení přizvat i veřejnost, vzhledem k omezením hromadných akcí však bylo potřeba zrealizovat ji vlastími spolkovými silami. Už teď ale začínáme plánovat další výsadbu pro letošní podzim, tož věříme, že se do té doby situace uklidní natolik, že se jí bude moct zúčastnit každý, kdo chce pomáhat se zkrášlováním svého okolí. 😊


Pořízení stromů, materiálu i zařízení pro závlahu aleje nám umožnil grant z Výzvy č. 9/2019: Výsadba stromů vyhlášené Státním fondem životního prostředí. Tímto SFŽP moc děkujeme a věříme, že i v budoucnu bude vypisovat tento typ výzev, který je ideální pro malé spolky nadšenců, jako jsme my.