Dnes ráno jsme odklidili poslední dva pytlomaty, které jsme pro případné zájemce o večerní úklid včera nechali u stanovišť s kovovými kontejnery.

Ty se nám všem společnými silami povedlo naplnit až po okraj.Uklízeli jsme celé město – při údržbě pytlomatů v průběhu dne jsme se bavili s lidmi, kteří se vydali na Horečky, podél Lomné až do Trojanovic nebo třeba na Marek. Někteří odklízeli okolí svého domu či sídliště, jiní se zase vydali pomoct do dalších částí města.

Účastnili se jednotlivci, rodiny i celé organizace (MěKS, Astra, TS, ZUŠ a další).Pytlů jsme ze zásob, které nám poskytlo Ukliďme Česko, rozdali přes 180. Zhruba 120 z nich jsme posváželi do dvou nádob, které nám pro akci zapůjčily Technické služby, desítky dalších lidé odložili do černých kontejnerů. No a některé pytle zatím čekají u těch zájemců, kterým jsme je poskytli pro úklid v týdnu.

Stále jsou místa, která jsme včera uklidit nestihli, ale díky pozitivnímu přístupu celé řady Frenštátčanů i velmi milé zpětné vazby ze včerejška víme, že má smysl pořádat další podobné akce a uklízet naše město častěji.

V průběhu týdne budeme postupně doplňovat naše fotky z akce a několik zajímavostí ze včerejšího úklidu. Zároveň stále můžete posílat na e-mail oskycera@email.cz (případně na náš facebookový profil či pod tento příspěvek) fotky do fotosoutěže o ceny věnované městem. Čas pro zasílání fotografií vyprší 3. dubna, poté vylosujeme vítěze dárkových tašek věnovaných Technickými službami i permanentek na frenštátský aquapark. Připomínáme také, že autor nejzajímavější fotografie získá tričko našeho okrašlovacího spolku a každý, kdo nám pošle svůj snímek, obdrží tematickou nálepku „Uklízím Frenštát“ (kterou vidíte v příloze příspěvku).