Říkali jsme si, jestli jedním z důvodů, proč jsou někdy popelnice přeplněné a odpad rozházený kolem nich, je možná malé povědomí o datech svozu odpadu. Informace sice jde nalézt na stránkách, ale napadlo nás, proč vlastně není přehledný harmonogram umístěný přímo u konkrétních stání.

Využili jsme tedy toho, že dva z nás v práci lehce fušují do grafiky, a připravili návrh řešení informačního letáku, který by mohl být vhodně umístěn (a každoročně obnovován) u každého kontejnerového stání.

Samozřejmě je možno namítnout, že u stání, která ještě neprošla renovací, není pro tento harmonogram vždy vhodné místo. Zde by ale mohl pomoct internet. Kdyby každé stání mělo v „odpadové“ sekci městského webu vlastní stránku s každoročně aktualizovaným PDF ke stažení, tak by si lidé mohli harmonogram vždy v lednu vytisknout a umístit například na společnou nástěnku ve svých bytových domech.

Rádi bychom tedy tento postup městu navrhli a pokud jde o přípravu stránek a PDF pro jednotlivá stání (do kterých fušujeme taky 😊), tak nabídli naši dobrovolnickou neplacenou pomoc. Nejprve jsme se ale chtěli o tomto plánu pobavit s veřejností – co říkáte na takovýto malý krok k lepšímu třídění ve Frenštátě vy?

Do diskuse se můžete zapojit na facebookové skupině „Starosti a radosti občanů Frenštátu pod Radhoštěm„.

Ukázky: