Dnes se ve facebookové skupině Starosti a radosti občanů Frenštátu pod Radhoštěm objevil příspěvek o tom, že někdo, kdo očividně nemá naši beskydskou přírodu zrovna v lásce, rozhodl vysypat svůj stavební odpad hned vedle nově vzniklé cyklostezky a řeky Lubiny.

Čím dál tím více lidí myslí na své okolí a naši přírodu, ale vždycky se najdou tací, kterým je jejich okolí lhostejné. Je pak na nás ostatních, abychom jim trpělivě vysvětlovali, že tím, jak škodí přírodě, škodí vlastně i sobě. Když ale ani to nepomůže, tak pamatujme, že nás, kteří přírodu mají rádi, je většina. Když každý z nás při procházce trochu toho nepořádku odnese, těch pár lhostejných jedinců nebude mít při znečišťování přírody šanci.

Pro dnešek jsme si to za své vzali my a místo abychom se na Facebooku přeli o tom, která z obcí by měla odpad odklidit, jsme se na místo vydali. Za sebe bych chtěl poděkovat strážnici a strážníkovi městské policie ve Frenštátě, kteří zde dorazili na základě upozornění občanů, a kteří pomohli s kontaktováním recyklačního střediska pro uložení suti. A neznámému člověku, který do přírody odpad vyhodil, bych rád vzkázal, že dle informací od recyklační společnosti by umístění tohoto množství suti standardně stálo několik málo desetikorun. Odepřít by si tedy musel maximálně polovinu krabičky cigaret, které se mezi sutí povalovaly.